2.B, třídní učitelka: Mgr. Jaromíra Herzigová

Projekt Edison 9. 10. - 13. 10. 2017

Projekt Edison 9. 10. - 13. 10. 2017
     V pondělí 9. října jsme na škole uvítali šest studentů vysokých škol ze šesti různých zemí. Šestice studentů pak v průběhu čtyř dní seznamovala naše děti formou prezentace, vždy v přiměřené míře a přizpůsobené věku, s jejich zemí, polohou, počtem obyvatel, rozlohou, státními symboly, hlavním i rodným městem, zvyky, tradicemi, kroji, kulturou, krajinou, hudbou, tancem, zpěvem, hrami, jídlem, svátky, faunou, flórou, architekturou, jazykem, písmem, svými zájmy a koníčky, zkrátka - předávali těm nejmladším velmi srozumitelnou a rozmanitou formou informace o jiné kultuře, národu, zemi a lidech z oblasti zeměpisu, dějepisu, přírodopisu, umění, společenského života... Snažili se  děti naučit základní konverzaci v anglickém jazyce, pár slovíček v jejich rodných jazycích, děti si zkusily napsat svá jména jejich písmem nebo jim studenti jména napsali.
Také nás navštívili v hodině matematiky, prvouky a pracovních činností. Do učení se nadšeně zapojovali a se zájmem sledovali školní práci českých dětí i vyučujících. My jsme se pokusili je naučit i zpívat a tančit jednu českou lidovou (Kalamajku). Všechna setkání proběhla v přátelské atmosféře s neskutečnou trpělivostí studentů, kteří vydrželi od malých, občas až neodbytných, dětí jejich nekonečné zvídavé otázky, neutuchající chuť si společně hrát i to tahání za rukávy a překřikování či dohadování o to, kdo bude stát vedle velkého kamaráda z ciziny při tanci nebo při společném focení.
     Naše třída měla možnost ve čtyřech dnech "procestovat" Gruzii, Alžír, Rumunsko, Indii, Irán a Ukrajinu. Na památku od nás všichni dostali vzpomínkové tablo.
     Netradiční rozloučení proběhlo v pátek, poslední možnost se vidět, zopakovat si nově naučená slovíčka v angličtině a ochutnat jejich, vlastnoručně uvařená, národní jídla.
     Závěrem si dovoluji poděkovat studentům za týden učení se zážitkem, za poznání, které přesáhlo až za hranice naší vlasti. Také žákům a žákyním z deváté třídy tímto vyslovuji velké uznání za výborně zvládnutou překladatelskou práci a velmi pěkný přístup ke svým mladším spolužákům. Poděkování náleží i organizátorům projektu, protože bez nich bychom neprožili prožité. Věřím, že i děti doma vypravovaly a nad fotkami si s rodinou opět zavzpomínají.
Vaše třídní

Momentky z projektu Edison

Obrázků: 1-3 z celkem: 158    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

18. 9. 2017 akce programu prevence: BESEDA S PČR

8. 9. 2017 Překvapení před dopravně bezpečnostním dnem

Obrázků: 1-4 z celkem: 36    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  
Jak rodiče dojali paní učitelkukytička, dort, písnička a hurá na akci, dojetí veliké! Děkuji, Vaše uč.

Do školy

VV, PČ (v kufříku nebo v penálu): vodové barvy, temperové barvy, voskovky, pastelky, fixy, tuš (držák na ni - z loňského roku - sýrová krabička), tužka číslo 1, nejméně 5 ...
Více informací

VÍTEJTE VE DRUHÉ TŘÍDĚ!

VÍTEJTE VE DRUHÉ TŘÍDĚ!
Do 2. B na prohlídku
přijde letos i pár skřítků.
Prohlédnout si tašky dětí,
podívat se, co dnes letí.
Také mají velmi rádi,
když jsou děti kamarádi.
Pro snaživé holčičky
mají krásné jedničky.
A pro kluky taky -
jedniček jsou
mraky!

Vážení rodiče, milí žáci!
4. 9. 2017 se těším na naše setkání po prázdninách. Věřím, že náš další společný školní rok bude opět úspěšný, plný zdraví a elánu do učení.
Jak budou první školní dny probíhat, najdete na našich stránkách "Aktuálně z naší školy".
Vaše třídní


Zajímavosti

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


Login
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy