2.B, třídní učitelka: Mgr. Jaromíra Herzigová

20. 2. 2018 Setkání s Bovýskem

Obrázků: 1-3 z celkem: 26    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  
Naši třídu navštívil Bovýsek, maskot projektu "Ovoce do škol". Děti si s ním popovídaly o zdravém stravování, poznávaly i exotické druhy ovoce a zeleniny. Za odměnu všichni dostali česko - anglický pexesový slovníček.

9. 2. 2018 První plavání

Obrázků: 1-3 z celkem: 10    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

7. 2. 2018 "Tonda Obal na cestách" - ekologický program

Obrázků: 1-3 z celkem: 19    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

31. 1. 2018 Pololetní úspěšné vysvědčení

22. 12. 2017: To nejlepší z vánočního besídkování - nadílka

Obrázků: 1-3 z celkem: 52    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Vzpomínky na podzimní tvoření

Obrázků: 1-3 z celkem: 91    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

5. 12. 2017 Mikuláš ve škole

Obrázků: 1-3 z celkem: 11    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Na hradě

...nás přivítal strážný voják hradního pána, který nám povyprávěl o nelehké službě. Na nádvoří nás chtěl o duši připravit rohatý myslivec. Z jeho spárů nás zachránil mnich, který nás postříkal kouzelnou vodou a my mohli vstoupit do pekla a sledovat boj hradního pána o spásu duše. Ale kouzelná voda se v tom horku odpařila a my museli honem peklo opustit. Náhle jsme byli v nebi mezi anděly. Ti nás posypali andělským prachem, abychom nesmrděli peklem a aby na nás peklo nedosáhlo. S básničkou od andělů jsme byli posláni k samotnému Mikuláši, kterého přivolalo kouzelné zvonění. Byli jsme překvapeni, co všechno o nás Mikuláš věděl. Pošta andělská i pekelná byla rychlá a pravdivá. Všechny ale Mikuláš na konci odměnil. My se potichu vytratili z hradu, na nádvoří se ohřáli u ohně, hodovali a nějaké ty jarmarkové cetky pokoupili a dohrajíce autobusovou soutěž, dorazili jsme všichni na místo návratu.

30. 11. 2017 Mikuláš na Housce

Obrázků: 1-3 z celkem: 136    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Čtenářský zpravodaj

Čtenářský zpravodajNávštěva spisovatelky Mgr. Ludmily Nedělkové se uskutečnila v rámci akce čtenářských klubů druhých a třetích tříd. Možnost poslechnout si zajímavosti o celém zdlouhavém procesu vzniku knihy od prvních řádků až po umístění knihy do prodejního pultu měli však téměř všichni malí čtenáři z druhých a třetích tříd, protože takovou akci si členové klubu přeci nemohli nechat jen pro sebe. Autorka dětem představila knihu bajek "Bajky vyprávěj, do postýlky ukládej", také četla, odpovídala na nespočet zvídavých otázek, přiblížila i práci ilustrátora nebo nakladatele a dokonce se soutěžilo o knihu s věnováním. V závěru proběhla autogramiáda, poděkování od paní ředitelky i od zástupců čtenářských klubů. Touto cestou ještě jednou děkujeme paní spisovatelce za její čas, který věnovala malým čtenářům a přejeme jí při psaní dalších knih hodně nápadů a mnoho malých spokojených čtenářů.

29. 11. 2017 Autorské čtení

Obrázků: 1-3 z celkem: 53    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Čtenářský zpravodaj

Akce "Knihovna", pořádána v rámci našeho čtenářského klubu, se stala přínosnou pro celou 2. B. Pan knihovník vedl s dětmi poutavé povídání o  knihovně, vzniku a výrobě knih i o péči o ně. Naučil děti stavbu děje pohádky i důležité postavy, momenty nebo pohádková čísla. Třídit knihy podle obsahu bylo někdy pro malé čtenáře oříškem. Hlavní náplní však byly pohádky - klasické a moderní, ty si děti vyslechly a mohly posuzovat rozdíly. Čas zbyl i na půjčování knih a začtení. Setkání bylo zakončeno pozváním - přijít s rodiči a zařídit si průkaz do knihovny. A že je knihovna i místem nečekaných setkání, jsme se také přesvědčili. Kdopak nás tam nachytal na knihách?

28. 11. 2017 čtenářský klub Číťula v knihovně

Obrázků: 1-3 z celkem: 44    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Čtenářský klub obrazem

...přemýšlíme, čteme, plníme úkoly v pracovních listech, objevujeme tajemství knih, máme svoji knihovničku, vedeme si zápisy o přečtených knihách, pracujeme individuálně, ve dvojicích, ve skupinách, společně, povídáme si o přečteném, dělíme se o své zážitky, volně píšeme své krátké příběhy, uvažujeme, vypravujeme pohádky a zajímavé příběhy nejen podle příběhových karet, diskutujeme, nasloucháme druhým, půjčujeme si knihy domů a pravidelně doma i čteme, postupně se z nás stávají skuteční čtenáři, kteří se o své zkušenosti a poznatky umí podělit se svými spolužáky

Obrázků: 1-3 z celkem: 52    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Projekt Edison 9. 10. - 13. 10. 2017

Projekt Edison 9. 10. - 13. 10. 2017
     V pondělí 9. října jsme na škole uvítali šest studentů vysokých škol ze šesti různých zemí. Šestice studentů pak v průběhu čtyř dní seznamovala naše děti formou prezentace, vždy v přiměřené míře a přizpůsobené věku, s jejich zemí, polohou, počtem obyvatel, rozlohou, státními symboly, hlavním i rodným městem, zvyky, tradicemi, kroji, kulturou, krajinou, hudbou, tancem, zpěvem, hrami, jídlem, svátky, faunou, flórou, architekturou, jazykem, písmem, svými zájmy a koníčky, zkrátka - předávali těm nejmladším velmi srozumitelnou a rozmanitou formou informace o jiné kultuře, národu, zemi a lidech z oblasti zeměpisu, dějepisu, přírodopisu, umění, společenského života... Snažili se  děti naučit základní konverzaci v anglickém jazyce, pár slovíček v jejich rodných jazycích, děti si zkusily napsat svá jména jejich písmem nebo jim studenti jména napsali.
Také nás navštívili v hodině matematiky, prvouky a pracovních činností. Do učení se nadšeně zapojovali a se zájmem sledovali školní práci českých dětí i vyučujících. My jsme se pokusili je naučit i zpívat a tančit jednu českou lidovou (Kalamajku). Všechna setkání proběhla v přátelské atmosféře s neskutečnou trpělivostí studentů, kteří vydrželi od malých, občas až neodbytných, dětí jejich nekonečné zvídavé otázky, neutuchající chuť si společně hrát i to tahání za rukávy a překřikování či dohadování o to, kdo bude stát vedle velkého kamaráda z ciziny při tanci nebo při společném focení.
     Naše třída měla možnost ve čtyřech dnech "procestovat" Gruzii, Alžír, Rumunsko, Indii, Irán a Ukrajinu. Na památku od nás všichni dostali vzpomínkové tablo.
     Netradiční rozloučení proběhlo v pátek, poslední možnost se vidět, zopakovat si nově naučená slovíčka v angličtině a ochutnat jejich, vlastnoručně uvařená, národní jídla.
     Závěrem si dovoluji poděkovat studentům za týden učení se zážitkem, za poznání, které přesáhlo až za hranice naší vlasti. Také žákům a žákyním z deváté třídy tímto vyslovuji velké uznání za výborně zvládnutou překladatelskou práci a velmi pěkný přístup ke svým mladším spolužákům. Poděkování náleží i organizátorům projektu, protože bez nich bychom neprožili prožité. Věřím, že i děti doma vypravovaly a nad fotkami si s rodinou opět zavzpomínají.
Vaše třídní

Momentky z projektu Edison

Obrázků: 1-3 z celkem: 158    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

18. 9. 2017 akce programu prevence: BESEDA S PČR

8. 9. 2017 Překvapení před dopravně bezpečnostním dnem

Obrázků: 1-4 z celkem: 36    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  
Jak rodiče dojali paní učitelkukytička, dort, písnička a hurá na akci, dojetí veliké! Děkuji, Vaše uč.

Do školy

VV, PČ (v kufříku nebo v penálu): vodové barvy, temperové barvy, voskovky, pastelky, fixy, tuš (držák na ni - z loňského roku - sýrová krabička), tužka číslo 1, nejméně 5 ...
Více informací

VÍTEJTE VE DRUHÉ TŘÍDĚ!

VÍTEJTE VE DRUHÉ TŘÍDĚ!
Do 2. B na prohlídku
přijde letos i pár skřítků.
Prohlédnout si tašky dětí,
podívat se, co dnes letí.
Také mají velmi rádi,
když jsou děti kamarádi.
Pro snaživé holčičky
mají krásné jedničky.
A pro kluky taky -
jedniček jsou
mraky!

Vážení rodiče, milí žáci!
4. 9. 2017 se těším na naše setkání po prázdninách. Věřím, že náš další společný školní rok bude opět úspěšný, plný zdraví a elánu do učení.
Jak budou první školní dny probíhat, najdete na našich stránkách "Aktuálně z naší školy".
Vaše třídní


Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


Login
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy