Login

5.B, třídní učitelka: Mgr. Kateřina Přibylová

Milí rodiče,

už jsme skoro u konce. Školní rok utekl jako voda. S dětmi opakujeme, uzavíráme známky a čeká nás ještě poslední velká akce 14. června ve čtvrtek a to "Projektový den" - jste srdečně zváni viz pozvánka na "Aktuálně ze ZŠ".

Přeji hezký červen
Julie Cinkova

Julie.Cinkova@zsnpr.cz

Škola v přírodě

8.9. - Dopravně bezpečností den Prahy 15


6.10. - Toulcův dvůr - Krtek a kalhoty

Důležité dny:

14. 6. - Projektový den
22. 6. - Vysvědčení


"ČEŠTINA NÁS BAVÍ"

Hodina českého jazyka je velice různorodá. Vysvětlujeme si novou látku, dáváme si příklady a někdy příjde i na naše hry družstev.

Máme také povinnosti
Procvičujeme vyjmenovaná slova - i, í a y, ý nás povede po celý život. Nyní probíráme mužský rod - ženský a střední rod pořád zahrnujeme do diktátu, nějaké slovíčka z výjmenovaných slov se tam taky ukáže.

Žáci probrali poslední měsíce shodu podmětu s přísudkem. Tento týden již opakujeme vše ze čtvrté třídy. Vím, že děti se už vidí u vody, ale my si ten diktát ještě tento týden napíšeme :)Let´s speak ENGLISH

Let´s speak ENGLISHV hodině anglického jazyka (skupina Aj2) právě probíráme:
- již pouze opakujeme

Děti se již poslední měsíc učily minulý čas od slovesa být - BE (WAS/WERE), ale také nové slovíčka v minulém čase např. WENT, BOUGHT, PLAYED...  Také tvořily otázky v minulém čase, kde se používá pomocné slovíčko DID!

Výtvarná výchova

Máme krásně vyzdobenou třídu tvorbou dětí. V pracovních č. děti dělaly misky ze sádry, někomu balónek praskl, ale nevzdaly to!

Pracovní činnosti

"Zájmy našich žáků"

Máme povedenou nástěnku na téma, co naše děti dělají ve volném čase. Určitě ji nepřehlédněte, jak půjdete na další třídni schůzky.

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy