Login

Oddělení ŠD


1.oddělení   Miloslava Pozníčková          1.A, část 2.A

2.oddělení   Jitka Marková                    2.B, 3.A        

3.oddělení   Lenka Tintěrová                 1.B, část 2.A

4.oddělení   Jitka Hašplová                   3.B, 4.A,B,C 

ZÁŘÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ - ZÁŘÍ - TEPLÉ ZÁŘÍ - DOBŘE SE OVOCI I VÍNU DAŘÍ

25.09. 2018
ZÁŘÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ - ZÁŘÍ - TEPLÉ ZÁŘÍ - DOBŘE SE OVOCI I VÍNU DAŘÍ

Činnost školní družiny byla zahájena již první školní den, kdy jsme přivítali nové prvňáčky a zároveň i děti, které již naši školní družinu navštěvovaly v minulém školním roce.

Během prvního měsíce září jsme mohli dosyta využít krásné počasí a každodenně jsme si mohli hrát v lesoparku v blízkosti naší školy.

První školní akcí byl program pro naše děti s asistenční fenkou  – Verunkou. Tato akce byla zpestřena i jinými – cizokrajnými živočichy, jako například krajtou královskou a strašilkou obecnou. Zvířátka byla dětem doslova „na dotek“.

V měsíci září si ve školní družině připomínáme státní svátek sv. Václava a některé mezinárodní dny, například Mezinárodní den čokolády nebo Mezinárodní den turistiky.

Fotografie z našich akcí jsou k nahlédnutí na webu školy.

Říjen - „Když křížový pavouk se v říjnu ukrývá, nedaleko zima bývá“

Říjen   -  „Když křížový pavouk se v říjnu ukrývá, nedaleko zima bývá“

Měsíc říjen byl ve školní družině ve znamení krásného teplého babího léta. Pro naše činnosti jsme využili překrásně zbarvené padající listí a také zralé plody ze stromů a keřů. Pěkné teplé počasí jsme  strávili  v přírodě. Procházky a různé hry si děti mohly na sluníčku do sytosti užít.

   Připomněli jsme si tradiční podzimní svátky jako posvícení, hony a pouti. Z významných dnů -   světový den pošty, světový den stromů a především vznik samostatného Československa.

   Naši prvnáčci navštívili divadlo Spejbla a Hurvínka, které se jim velmi líbilo.

   Společné se těšíme na další akce v listopadu.     

Listopad - Když v listopadu krtek ryje, budou na Vánoce lítat komáři

11.12. 2018
Listopad - Když v listopadu krtek ryje, budou na Vánoce lítat komáři

Listopad byl ve znamení her, které rozvíjejí vzájemnou pomoc mezi dětmi. Technická univerzita – byla činnost, která děti naučila pracovat s čísly a geometrickými tvary, nebát se vystoupit před kolektivem při skupinové dramatizaci různých situací. Zpívali jsme a poslouchali hudbu.

  V listopadu jsme si připomněli různé svátky. S podzimem je spojena vzpomínka na zesnulé – tzv. Dušičky. Blížící se zimu připomněl svatý Martin. 17. 11. jsme  oslavili Den boje za svobodu a demokracii.

Společně se s dětmi těšíme na blížící se Vánoční svátky. Některé dekorace a ozdoby jsme začali s předstihem  vyrábět již v listopadu.               

Více

Prosinec – „Když v prosinci mrzne a sněží, úrodný rok na to běží“

Prosinec – „Když v prosinci mrzne a sněží, úrodný rok na to běží“

Měsíc prosinec byl ve znamení Adventu a blížících se Vánoc.

   5. 12. 2018 jsme si nejprve připomněli svátek sv. Mikuláše. Děti si vyráběly postavičky čertů, andělů a Mikulášů. K Vánocům jsme zhotovili spoustu vánočních ozdob, hvězd a přáníček.

  6. 12. 2018 naše škola uspořádala Vánoční jarmark, kde rodiče společně se svými dětmi mohli vyrábět různé výrobky a rovněž zhlédli žákovský vánoční koncert.

   20. 12. 2018 jsme si navodili vánoční atmosféru při vystoupení loutkového divadélka Betlém, které navštívilo naší školní družinu.

  Do nového roku přejeme všem dětem a rodičům mnoho štěstí a zdraví.      

Více

LEDEN - Jak vysoko leží v lednu sníh, tak vysoko zjara tráva poroste

05.02. 2019
LEDEN - Jak vysoko leží v lednu sníh, tak vysoko zjara tráva poroste Měsíc leden byl ve znamení času  novoročního, Tří králů a sněhových radovánek.6.1 2019 jsme si připomněli svátek Tří králů. Děti se dozvěděly, kdo to byli Tři králové. Legendy o mudrcích z Východu ...
Více informací

ÚNOR – V únoru, když vítr neburácí, pak jistě v dubnu stromy kácí

02.03. 2019
ÚNOR – V únoru, když vítr neburácí, pak jistě v dubnu stromy kácí Tento měsíc byl příznivý pro zimní sporty. I v Praze bylo dostatek sněhu pro stavění sněhuláků a pro další zimní radovánky v přírodě.   Počátkem února jsme si připomněli svátek Hromnic - blížící se ...
Více informací

BŘEZEN – Březen se umí pousmát, ale také pořádně zamračit

09.04. 2019
BŘEZEN – Březen se umí pousmát, ale také pořádně zamračit

Březen byl ve školní družině ve znamení probouzejícího se jara a přírody. Při našich procházkách jsme si všimli, jak se zazelenalo naše okolí a rozkvetly první květiny.

Začátkem března - 8. 3. jsme si připomněli Mezinárodní den žen.

18. 3. jsme s dětmi uklidili školní družinu a areál naší školy u příležitosti akce „Ukliďme svět“

Koloběh vody v přírodě byl tématem k Mezinárodnímu dni vody - 22. 3. Ve školní družině jsme zahráli malou scénku k tomuto tématu.

V dubnu hrom - nebojí se mrazu strom …

V dubnu hrom - nebojí se mrazu strom …

 Měsíc duben jsme zahájili návštěvou v našem lesoparku, kam za námi přijeli pracovníci Lesů České republiky. Pro děti měli připravený velmi pěkný program o našem ptactvu a rovněž o důležitosti ochrany lesa a přírody. Pořad se nám všem moc líbil.

Dne 22. 4. jsme si připomněli další důležitý den, který je spojen s ochranou přírody - Den Země.

Každodenní téma - znečištění přírody a vody je zapotřebí si stále uvědomovat a podle toho se i k přírodě chovat.

V dubnu nastal rovněž čas Velikonoc - svátků jara. Pro rodiče jsme si s dětmi připravili „Velikonoční dílny“ plné tvořivého úsilí, které přineslo spoustu krásných jarních a barevně veselých výrobků. Doufáme, že  naše pestře laděné odpoledne všechny dostatečně naladilo do jara.

Poslední dubnový den tradičně patří svátku „pálení čarodějnic“.

KVĚTEN – „Studený máj – v stodole ráj“

KVĚTEN – „Studený máj – v stodole ráj“

Měsíc květen jsme zahájili v lesoparku procházkou kolem přehrady a pozorováním přírody. Děti měly i čas si zahrát v našem Cípu hry. Dne 1.5. jsme si připomněli Máj lásky čas. Děti vyráběly v družině přáníčko pro jednu osobu na které mu záleží. Dne 4.5. jsme si připomněli Den hasičů. Děti kreslily obrázky. Dne 13.5. jsme si připomněli Den matek.Vyráběli jsme pro maminky přáníčka, náramky a další jiné krásné věci.   Den otevírání studánek budeme slavit 31.5. Je to dlouhověká obnovená tradice, kdy dívky obcházely studánky v širokém okolí, čistily je a modlily se za čistou vodu hudbou a tancem.

Lidé také tímto svátkem vítali jaro. Probíhalo to tak, že lidé z vesnice se vypravili ke studánce ve svém okolí. Tam děti okolo svojí královny zazpívaly a zatancovaly. Královna potom sebrala hrst loňského listí a hodila jej za sebe. Tím zaháněla zlé nemoci. Poté začalo samotné čištění studánky. 
Dnes se starají o studánky ochránci přírody. Společně se s dětmi těšíme na červen.

ČERVEN – Červnové večerní hřmění – ryb a raků nadělení

23.07. 2019
ČERVEN – Červnové večerní hřmění – ryb a raků nadělení

Měsíc červen byl ve znamení pobytu v přírodě a her v lesoparku, ale také  loučením se školou a kamarády.

Dne 1. 6. jsme si připomněli Mezinárodní den dětí. V rámci tohoto svátku jsme dětem připravili zábavné hry a soutěže v našem lesoparku. Nezapomněli jsme ani na Světový den Oceánu a s ním související Mezinárodní den čistého ovzduší.

Poslední akcí v tomto školním roce  byl Družinový jarmark, který se konal v úterý 11. 6. 2019 od 15.00 do 16.00 hodin ve školní jídelně. Návštěvníci této akce mohli shlédnout divadelní vystoupení a následně zpívání našich družinových dětí, které bylo pod vedením paní vychovatelky Tintěrové. Všichni zúčastnění rovněž měli možnost zakoupit si výrobky dětí.

Přejeme Vám krásné prázdniny a v září se na Vás všichni těšíme.     

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy