Login

Oddělení ŠD


1.oddělení   Miloslava Pozníčková          1.A, část 2.A

2.oddělení   Jitka Marková                    2.B, 3.A        

3.oddělení   Lenka Tintěrová                 1.B, část 2.A

4.oddělení   Jitka Hašplová                   3.B, 4.A,B,C 

ZÁŘÍ
Začal nám nový školní rok. Opět jsme se setkali se svými kamarády a poznali i nové spolužáky. V letošním roce máme také připravený plán pro školní družinu s názvem ,,Poznáváme naši zem s kamarádem Krtečkem". Každý měsíc si budeme vyprávět o některém z krajů České republiky. Začali jsme naším hlavním městem Prahou, jaká místa nebo pamětihodnosti známe. V září nám přálo počasí, bylo teplo a svítilo sluníčko. Proto naše vycházky vedly často do lesoparku, kde si děti třeba stavěly domečky z přírodnin.


ŘÍJEN
V tomto měsíci začaly děti navštěvovat různé zájmové kroužky. Ve školní družině vaříme, pískáme na flétničky nebo hrajeme divadlo v dramatickém kroužku. Opravdoví herci k nám přijeli z ,,Divadla pod kloboukem" s humorným představením o Ezopovi. Pořad se dětem líbil. Obrázky najdete ve fotogalerii školy. Také jsme pokračovali v našem putování. Tentokrát to byl středočeský kraj, který dobře známe. Počasí bylo i v říjnu pěkné, tak jsme si mohli dál užívat sluníčko, sbírat barevné listy, přírodniny nebo sportovat na školním hřišti a v lesoparku až do podzimních prázdnin.

LISTOPAD
Tento měsíc nám rychle ubíhal. Měli jsme hodně práce s přípravami na adventní večer. Kuchtíci na kroužku třeba pekli perníčky, ozdobili jsme vánoční stromeček, malovali jsme obrázky na výzdobu naší školy. Byli na nich například kapříci, o kterých jsme si povídali při putování jihočeským krajem. Venku už opadalo poslední listí a děti nedočkavě očekávaly první sníh.


PROSINEC
Nastal adventní čas. Třídy i celá škola se  vánočně vyzdobila. Za dětmi přišel Mikuláš s andělem a čerty. V družině jsme si povídali o dalším z našich krajů, tentokrát o kraji plzeňském. Mluvili jsme o dopravních prostředcích, se kterými můžeme cestovat po naší zemi - autem, autobusem, vlakem. Děti navštívily v Praze interaktivní výstavu Království železnic. Na adventním večeru naší školy se vyprávělo o vánočních zvycích, zpívali jsme koledy, zdobili perníčky, vyráběli přáníčka nebo ozdoby na stromeček. Děti se už těšily na vánoční prázdniny. Ještě než jsme se před koncem roku rozloučili, přijel k nám do školní družiny pan kouzelník se svou iluzionistickou show.  Předvedl dětem svá kouzla. Dětem se čarování líbilo. Každý dostal jako dárek svou kouzelnickou hůlku a mohl si vyčarovat krásné vánoční svátky.
Obrázky z akce najdete ve fotogalerii naší školy.
Přejeme vám všem hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2020!!Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy