Login

Oddělení ŠD

ÚNOR
,,Na kouzelném koberci přistáváme v Liberci“.
Dostali jsme se do dalšího kraje naší země, tentokrát na severu Čech. Také zde můžeme navštívit zajímavá města, např. s výrobou bižuterie a sklárnami nebo zoologickou zahradu s bílými tygry. Do Krkonoš jezdí mnozí z nás
za sportem. 
S družinou jsme si naplánovali soutěže ve sněhu v blízkém lesoparku,ale počasí nám nepřálo.Pořádné sněhové nadílky jsme se letos v Praze bohužel nedočkali.Paní vychovatelky pro družinové děti připravily,,maškarní rejdivé odpoledne“s tanečky a soutěžemi. Fotky najdete opět ve fotogalerii naší školy.
Děti se těšily na jarní prázdniny!


Leden
V tomto měsíci jsme se toulali na mapě po Karlovarském a Ústeckém kraji. Jsou zde města s elektrárnami, třeba Ústí Nad Labem nebo města, kde se můžete příjemně zrekreovat, načerpat energii z léčivých přírodních pramenů, například Karlovy Vary nebo Mariánské Lázně. Najdete zde také Krušné Hory, kam si můžete vyrazit za sportem a relaxací. S dětmi jsme si také povídali o správné hygieně v,,chřipkovém období“. Pozvali jsme k nám do školní družiny lektorku s programem,,Zdravá pětka“, který byl zaměřen na výchovu ke zdravému životnímu stylu.
Probíhal formou hry ve skupinkách,děti si zasoutěžily a dozvěděly se zajímavé informace o zdravém stravování.PROSINEC
Nastal adventní čas. Třídy i celá škola se  vánočně vyzdobila. Za dětmi přišel Mikuláš s andělem a čerty. V družině jsme si povídali o dalším z našich krajů, tentokrát o kraji plzeňském. Mluvili jsme o dopravních prostředcích, se kterými můžeme cestovat po naší zemi - autem, autobusem, vlakem. Děti navštívily v Praze interaktivní výstavu Království železnic. Na adventním večeru naší školy se vyprávělo o vánočních zvycích, zpívali jsme koledy, zdobili perníčky, vyráběli přáníčka nebo ozdoby na stromeček. Děti se už těšily na vánoční prázdniny. Ještě než jsme se před koncem roku rozloučili, přijel k nám do školní družiny pan kouzelník se svou iluzionistickou show.  Předvedl dětem svá kouzla. Dětem se čarování líbilo. Každý dostal jako dárek svou kouzelnickou hůlku a mohl si vyčarovat krásné vánoční svátky.
Obrázky z akce najdete ve fotogalerii naší školy.
Přejeme vám všem hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2020!!LISTOPAD
Tento měsíc nám rychle ubíhal. Měli jsme hodně práce s přípravami na adventní večer. Kuchtíci na kroužku třeba pekli perníčky, ozdobili jsme vánoční stromeček, malovali jsme obrázky na výzdobu naší školy. Byli na nich například kapříci, o kterých jsme si povídali při putování jihočeským krajem. Venku už opadalo poslední listí a děti nedočkavě očekávaly první sníh.


ŘÍJEN
V tomto měsíci začaly děti navštěvovat různé zájmové kroužky. Ve školní družině vaříme, pískáme na flétničky nebo hrajeme divadlo v dramatickém kroužku. Opravdoví herci k nám přijeli z ,,Divadla pod kloboukem" s humorným představením o Ezopovi. Pořad se dětem líbil. Obrázky najdete ve fotogalerii školy. Také jsme pokračovali v našem putování. Tentokrát to byl středočeský kraj, který dobře známe. Počasí bylo i v říjnu pěkné, tak jsme si mohli dál užívat sluníčko, sbírat barevné listy, přírodniny nebo sportovat na školním hřišti a v lesoparku až do podzimních prázdnin.

ZÁŘÍ
Začal nám nový školní rok. Opět jsme se setkali se svými kamarády a poznali i nové spolužáky. V letošním roce máme také připravený plán pro školní družinu s názvem ,,Poznáváme naši zem s kamarádem Krtečkem". Každý měsíc si budeme vyprávět o některém z krajů České republiky. Začali jsme naším hlavním městem Prahou, jaká místa nebo pamětihodnosti známe. V září nám přálo počasí, bylo teplo a svítilo sluníčko. Proto naše vycházky vedly často do lesoparku, kde si děti třeba stavěly domečky z přírodnin.1.oddělení   Miloslava Pozníčková          1.A, část 2.A

2.oddělení   Jitka Marková                    2.B, 3.A        

3.oddělení   Lenka Tintěrová                 1.B, část 2.A

4.oddělení   Jitka Hašplová                   3.B, 4.A,B,C 

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy