Oddělení ŠD

Nabídka kroužků v rámci školní družiny pro školní rok 2017/2018

"Keramické modelování"/pro 1.ročník/       Pondělí 14,30 - 15,30 hod.
"Veselé pískání na flétnu"                         Pondělí 15,30 - 16,30 hod.
"Hrátky s jógou"                                      Úterý   14,30 - 15,30 hod.
"Vaření"/pro 3. a 2. ročník/                       Středa 15,30 - 16,00 hod.
"Sportovní hry"/pro 2. a 3. ročník/              Čtvrtek 14,30 - 15,30 hod.
"Vodní hrátky v bazénu"                           Pátek   13,15 - 15,15 hod.
Zájem o kroužky zapište dětem do notýsků. Pokud bude dostatečný zájem, kroužky zahájí činnost od října.

Všechny kroužky zahajují činnost v týdnu od 9.10.2017 podle rozpisu.

Ve 2.pololetí pokračují kroužky v týdnu od 5.2.2018 ve stejné dny a stejné hodiny.

Upozornění!
Z důvodu malého počtu přihlášených dětí se ruší od listopadu činnost kroužku  "Sportovní hry".


ČERVEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ČERVEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚSkřítek Neposeda nás ispiroval k různým pohybovým hrám, soutěžím a vycházkám - na sporovní hřiště, za zvířátky nebo do vodního světa.
Ani letos nechyběl tradiční jarmark a divadelní představení. Hráli jsme pohádku O dvanácti měsíčkách - fotky najdete ve fotogalerii školy.
Ale ze všeho nejlépe nám šlo těšení na prázdniny.
A tak Vám přejeme hezké prázdniny, hodně zážitků a přjemné počasí.

DUBEN A KVĚTEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Měsíc duben jsme v ŠD věnovali lidovým tradicím, pranostikám a přírodě. Celým jarněprobouzejícím se měsícem nás provázela popletená čarodějnice a také kniha Malá čarodějnice. Hry, výtvarné tvoření i pobyt v lesoparku jsme zaměřili na kouzlení, čarování a pozorování brouků,protože jsme chtěli zjistit, jest-li opravdu na sv. Jiří vylézají hadi a štíři- vylézají.
V květnu jsme se sporťákem Emilem připravovali ,,kondičku" na léto. Také jsme se věnovali přípravě červnového jarmarku a divadelního vystoupení.
Děkujeme neznámé mamince za poskytnutý papírový a látkový materiál a mrkněte do fotogalerie.

BŘEZEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

BŘEZEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚVíla Zpěvanka a trpaslík Smíšek přinesli předjarní a jarní zpěvavou náladu - prostě přivolávání jara. 8.března navštívili děti s p. vychovatelkou Tintěrovou opět domov důchdců, tentokrát s přáním k MDŽ. Děti ve 4.oddělení si vyrobily výletní vlak Družiňák na janí cesty i necesty. Vábení jara probíhalo i v kroužku vaření výrobou jedlých kuřátek a v kroužku jógy ,,zdravením sluníčka".Také procházkami v předjarním lesoparku a lovením prvních jarních paprsků, seznámením s pranostikami a pořekadly a pěveckou soutěží.
Všechna oddělení se zapojila do soutěže vyhlášené Europarkem - zdobení tulipánů.
V posledním březnovém týdnu jsme připravili pro děti a rodiče velikonoční dílny.
Březnové fotečky najdete opět v galerii školy.

ÚNOR VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ÚNOR VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚS kuzelníkem  Rozumbradou jsme celý únor ,,rozumbradili" o mnoha věcech - jak  jinak by se mohly udát a skončit pohádkové příběhy, jak postavit hrady, zámky, mosty padací i obyčejné, bludiště a stroje. Jak složit házedla a proč je únorové období časem masopustním. Děvčata i někteří chlapci se pustili odhodlaně a šikovně do šití a vytvořili malá umělecká dílka. Děti ze 3.oddělení navštívily s p. vychovatelkou a pohádkou ,,O Budulníkovi stařečky a stařenky v domově důchodců.
Celý měsíc jsme  pracovali na vekém projektu s názvem ,,Stromy v ročních obdobích". Výsledek můžete vidět z nádvoří školy nebo ve fotogalerii.
Konec února již tradičně patřil karnevalu, kterým nás moc hezky provázla p.vychovatelka Tintěrová s pomocí starších žáků.
Rodičům dětí Kašparových děkujeme za krásný dar - loutkové divadýlko.

LEDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

LEDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚV prvním měsíci nového roku jsme se pohybovali po území krále FANTASTY. Do všech her, soutěží a výtvarných činností zapojovaly děti co nejvíce vlastní fantazii - vymýšlely hry nebo alespoň nová pravidla.
A tak vzniklo u p.vychovatelky Tintěrové krásné a pojízdné papírové auto, ve čtvrtém oddělení jsme mohli sledovat práci pilotů a obě oddělení stavěla v kostkovišti óóóbrovské a důmyslné stavby.
Také nás přepadl bacil. Byl to bacil prstového pletení. Rozšířil se z oddělení p. vychovatelky Tintěrové a byl tak úporný, že jsme se vypletli ze všech klubíčkových zásob - jsme na dně. A proto prosíme o pomoc všechny maminky a babičky, které při jarním úklidu narazí na zapomenutá klubíčka.
Děkujeme p.Pelechové za papírovou a lepidlovou pomoc.
Lednové fotečky najdete opět v galerii školy.
PROSINEC VE ŠD- VÁNOČNÍ KRÁLOVSTVÍ
Předvánoční pohádkové období jsme zahájili kouzelnickým představením v tělocvičně a ukončili návštěvou v divadle Spejbla a Hurvínka. Mezitím jsme vyrobili a vytvořili spoustu vánočních dekorací pro školu i pro ,,doma".
Nezapomněli jsme na vánoční zvyky a tradice, zpívali jsme koledy, zahráli jsme si minipředstavení o tom, co se událo v městě Betlémě a děti z kroužku vaření připravily vánoční nadílku pro ptáčky.
Také jsme odeslali několik výtvarných prací do další soutěže.
Prosincové fotografie najdete v galerii školy.

LISTOPAD VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ - ÚZEMÍ MOUDRÝCH MUDRCŮ

LISTOPAD VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ - ÚZEMÍ MOUDRÝCH MUDRCŮMudrcové moudří byli, počítač si pořídili. Psali, kreslili, počítali, celé dny se nevyspali.                                                                                                      
A protože bychom si přáli být také moudří, věnovali jsme listopadové hry a tvoření rozvíjení představivosti, abstraktního myšlení, vnímání a paměti. Velkou radost měly děti ze vzdělávacího pořadu ,,Technická univerzita".
Nezapomněli jsme ani na tradice a zábavného skládání geometrických tvarů jsme využili při povídání o Martinovi a jeho bílém koni.
Listopadový fotozáznam můžete zhlédnout ve školní fotogalerii.
Velké poděkování posíláme p.Hurtové za větve poskytnuté na výrobu adventních věnců a p.Pelechové za výtvarný materiál.

ŘÍJEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ŘÍJEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚSkřítkova podzimní říše nás upozornila na barevné změny v lesoparku a přírodniny nasbírané při procházkách jsme využili při tvoření ježků, skřítků, zvířátek,stromů i celých lesů. Znalosti o přírodě jsme využili při soutěžích a hrách.
S nadšením jsme zahájili družinové kroužky, ve kterých si děti počínají móóóc šikovně.
Divadelním představením ,,Každý může být rytířem" jsme zahájili družinovou divadelní sezónu.
Děti s nadšením namalovaly krásné soutěžní obrázky, které pomohou dětem z Klokánku.Organizátoři soutěže již zaslali dětem velké poděkování.
I tentokrát děkujeme rodičům  za materiální příspěvky - maminkám Hurtové, Tyllové, Rezdovičové a Dubaničové.
Říjnové fotografie jsou umístěné ve fotogalerii školy.

ZÁŘÍ V ZEMI POHÁDEK A FANTAZIE

ZÁŘÍ V ZEMI POHÁDEK A FANTAZIEBylo -nebylo, v družinovém království se vesele žilo - vesele jsme se vítali po prázdninách, vesele jsme přivítali nové kamarády, hlavně děti z prvních tříd a zaměřili jsme se na hry seznamovací, upevňující kamarádské vztahy.
Prostřednictvím her, soutěží a výtvarničení a s úsměvem na tváři jsme se vydali do kouzelného království. Někdo musel přejít sedmero hor, sedmero řek a bloudit začarovaným lesem. Někdo se tam přenesl přes kouzelný deštník nebo večerníčkovu čepici či přiletěl ve vlastnoručně vyrobeném balónu.
Část dětí navštívila edukační program v pedag. muzeu s názvem  Z maminčiny a babiččiny aktovky. Fotografie můžete vidět ve školní galerii.
Paní Hurtové děkujeme za krásné dýně a paní Tyllové za sladký sponzorský dar - nezbytnou to součást soutěží.

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


Login
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy