logotyp
Login

7.B, třídní učitel: Bc. Zdeněk Barták

Milá třído, vážení rodiče

děkuji vám za aktivní spolupráci a tvůrčí a přátelskou atmosféru. Děkuji vám též za milé pozornosti, povzbudivá slova a přání, která jsem obdržel.

Přeji vám krásné, klidné a osvěžující prázdniny.

Ivan Tomeš, třídní učitel


Konzultace a socializační setkání žáků 2. stupně naší školy (VI.B)

Dne 12. 6. od 10,00 do 11,30 hodin.

Sraz u bočního vchodu školy (parkoviště aut, vstup do kanceláře ŠJ, školní pozemek)

Žák si s sebou přinese: žákovskou knížku, roušku, vyplněné čestné prohlášení (lze stáhnout z webu školy), psací potřeby, notýsek, materiály pro pedagogy jednotlivých předmětů, přezůvky.

Pokud by někdo přestupoval na jinou školu, vrátí kompletní sadu zapůjčených učebnic a klíček od šatní skříňky.

V případě dobrého počasí proběhne schůzka mimo budovu školy. Do budovy školy vstoupí jen ti žáci, kteří si ze třídy a šatních skříněk potřebují vyzvednout své osobní věci.

Moje milá třído

Moje milá třídopřeji vám všem k dnešnímu svátku hodně radosti a štěstí. A protože se k svátku dávají dárky, tak jeden malý matematický dárek přikládám. Je zabalený (rozuměj nevyřešený) a vy si jej můžete klidně rozbalit (rozuměj vyřešit ;-). Těším se, že mi jej rozbalený někdy také předvedete.

Tak tady je:

Učitel matematiky má ve třídě tři velmi bystré žáky. Posadí je proti sobě a ukáže jim tři černé a dvě bílé čepičky. Pak jim řekne, aby zavřeli oči, nasadí každému jednu čepičku na hlavu a zbývající dvě schová. Řekne jim, aby otevřeli oči a řekli, jakou barvu má čepička na vlastní hlavě. Po chvíli uvažování první zvedne ruku a oznámí barvu své čepičky. Jakou barvu měla jeho čepička a jak na to přišel?

A protože jste byli hodní, tak přidávám ještě jeden dáreček:

Poutník přijde na rozcestí, které vede ke dvěma městům, o kterých je známo, že v jednom žijí lidé, kteří vždy říkají pravdu, a ve druhém lidé, kteří vždy lžou. Na rozcestí potká člověka z jednoho z těch dvou měst. Jakou otázku mu položí, aby se bezpečně dozvěděl, do kterého města která cesta vede?

Hodně radosti a zábavy s oběma dárky, váš třídní učitel Ivan Tomeš


Vážení rodiče, milí žáci

děkuji vám za váš aktivní přístup a spolupráci, za vaše podněty a připomínky a v neposlední řadě za vaši podporu. Velmi si toho vážím a věřím, že současná situace zásadně nesníží kvalitu vzdělání. Upřímně věřím, že nás toto doba v mnoha oblastech našeho života posílí.

Do konce školního roku jsme měli naplánováno ještě mnoho aktivit, které jsme museli odložit, nebo zcela zrušit. Mezi nimi byla i škola v přírodě, na kterou jsme měli odjet příští týden. Vzhledem k tomu, že návrat dětí do školy do konce školního roku je nejistý, nabízím vám vrácení zaplacených záloh na ŠvPř. Předání by se uskutečnilo před budovou školy příští týden ve dvou termínech. V pondělí 27.4. a ve středu 29.4. v době od 9-9.30. Zálohy vám vrátím proti podpisu v uzavřené obálce. Abychom předávání co nejvíce zjednodušili a urychlili, potvrďte mi prosím emailem váš zájem a termín.

A ještě mám jednu prosbu na rodiče. Pošlete mi prosím z jedné emailové adresy, kterou pravidelně kontrolujete a která spolehlivě funguje kontaktní email pro případ, že bych vás potřeboval oslovit. Odhaduji, že s blížícím se koncem školního roku nám bude takovýto způsob komunikace prospěšný. Do zprávy uveďte prosím předmět kontaktní email 6.B  a v textu vaše jméno a jméno vašeho dítěte.

Přeji vám klidné dny
Ivan Tomeš

Pište, komunikujte. Nově pomocí Skype.

Pro komunikaci se mnou využívejte email a nově spolu můžeme být skupinově online každé úterý od 10 do 11 hodin na Skype. Pro přihlašovací link mi napište na email. Rozpis konzultací vyučujících najdete na záložce třídy a více informací v aktualitách.

Škola v přírodě 27. 4. - 30. 4. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k mimořádným opatřením vlády k ochraně obyvatelstva Vás prosíme o vstřícný přístup k vracení záloh na ŠvP. Zálohy budou, jak jsme již dříve uvedli, vráceny v plné výši po návratu žáků do škol. Pokud však někdo peníze požadujete vrátit neodkladně, obraťte se v této záležitosti na třídní učitele (emailové adresy jsou na webu školy). Nekontaktujte sami paní hospodářku.

Děkujeme za pochopení.
K. Dražanová, zástupkyně školy

Škola v přírodě 27. 4. - 30. 4. 2020

Vzhledem k nastalé situaci se škola v přírodě ve dnech 22. 4. - 30. 4. 2020 (VI.B, VII.B, VIII.A, VIII.B) neuskuteční. Vybrané zálohy budou vráceny v plné výši.

Děkuji za pochopení
Mgr. Jan Nosek

Po prvním týdnu učení na dálku

Milá třído,
uběhl první týden výuky "na dálku" a je čas na krátké zhodnocení. Nebudu chodit kolem horké kaše a napíši to rovnou. Můžeme se pochválit. Vzájemná komunikace pomocí emailu funguje, stránky se zadanou prací sledujete, úkoly vypracováváte aktívně a svědomitě. Podle vašich reakcí a přehledů vaší práce které mám k dispozici, fungují i další komunikační cesty.

Pokud si snad někdo myslí, že předcházející text není o něm (je vás tak na prstech jedné ruky), tak je nejvyšší čas s tím něco udělat!

Máte-li někdo problém nebo dotaz, neváhejte se na mě obrátit emailem (tomes@zsnpr.cz), určitě to společně vyřešíme.

Abychom mohli účelně spolupracovat, hlídejte si následující:
  • sledujte každý den školní web a třídní stránky
  • snažte se připravovat pravidelně, úkoly řešte co nejdříve, ať se vám práce nehromadí
  • pokud vám něco nejde, kontaktujte učitele emailem
  • buďte aktívní a trpěliví, nebojte se chyby
  • komunikujte vzájemně, pomáhejte si online mezi sebou

Zaregistrujte se (pokud jste tak ještě neudělali) a pracujte na:
  1. matika.in, IT3p6B a počítejte a počítejte :-)
  2. virtualni-skola.cz, dohromady první písmeno vašeho jména a celé příjmení bez diakritiky (jako přihlášení na počítačích ve škole) a heslo je 6B a pořadové číslo ve třídě (např. třetí žák ve třídě má heslo 6B003, dvanáctý žák má heslo 6B012). Příklad: Jíří Malý, který má číslo ve třídě 13 se přihásí loginem jmaly a heslem 6B013. Po přihlášení můžete hned pracovat na prvním testu.
  3. pošlete mi z vašeho emailu zprávu, jak se vám daří a zda je vše v pořádku na můj email (tomes@zsnpr.cz)

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy