logotyp
Login

Základní škola Nad Přehradou

Základní škola Nad Přehradou se nachází v klidném prostředí v blízkosti hostivařského lesoparku a přehrady. Areál školy je značně rozsáhlý a zahrnuje travnaté fotbalové hřiště se zázemím, víceúčelovou plochu na míčové hry, atletický ovál s umělým povrchem, tenisový kurt, prostor s pingpongovými stoly a vytápěný skleník o ploše 144 čtverečních metrů.

Dopravní dostupnost školy Nad Přehradou je také velmi dobrá – autobusová zastávka „Nové Petrovice“ se nachází přímo u školy a bezpečnost dětí je zajištěna podchodem pod komunikací, který spojuje zastávku MHD se školním areálem. Třídy a pracovny, kde se děti učí, jsou světlé a prostorné. Výuka probíhá také v odborných pracovnách – fyzika/chemie s laboratoří, přírodopis, zeměpis/dějepis, dvě počítačové učebny, školní dílna, cvičná kuchyň a dílny ŠD.

Naše škola se zaměřuje na sport – v některých ročnících I. a II. stupně je posílen počet hodin tělesné výchovy a do nabídky volitelných předmětů na II. stupni patří také výuka fotbalu. Žáci I. stupně sportují v zájmových kroužcích – taneční a pohybová výuka, florbal, míčové hry, sportovní dovednosti a další.

Pravidelně se zapojujeme do řady ekologických programů, kde se snažíme využít i náš unikátní školní skleník. Ve škole Nad Přehradou klademe důraz také na jazykovou přípravu. Na prvním stupni začínají děti již od prvního ročníku se základy anglického jazyka formou kroužku, od třetího ročníku je výuka angličtiny povinná. V 8. a 9. ročníku pak probíhá výuka druhého jazyka (němčina, ruština). Žákům II. stupně nabízíme řadu volitelných předmětů.

Výuka probíhá dle ŠVP pro základní školy a naše motto zní: „Nad Přehradou bez přehrady.“ Škola je přístupná i handicapovaným dětem – disponujeme bezbariérovým přístupem. Nabídka mimoškolních aktivit pro naše děti je poměrně široká. V této oblasti spolupracujeme s organizací Kroužky CZ. V rámci činnosti školní družiny mohou děti také navštěvovat různé zájmové aktivity.

S naší školou je spojena organizace řady akcí, mezi které tradičně patří obvodní kola olympiád v anglickém jazyce a chemii, ale pořádáme kupříkladu také populární celopražskou pěveckou soutěž BubbleStar pro žáky 2. stupně základních škol. Od letošního roku jsme umožnili využít část školního pozemku spolku Hornoměcholupská zahrada, a to jako komunitní zahradu.

ZŠ Nad Přehradou patří od roku 2010 do sítě Přidružených škol UNESCO, jsme členy mezinárodního vzdělávacího programu Ekoškola a držiteli certifikátu Rodiče vítáni a titulu Škola udržitelného rozvoje.
 

Zpět na hlavní výpis

Zajímavosti

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.

OP JAK

obrázek
Operační program Jan Amos Komenský pro ZŠ Nad Přehradou

Digitalizujeme školu

obrázek
Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy

Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

obrázek
Naše škola je od 1. 1. 2022 zapojena do projektu „Doučování žáků škol“ – realizace investice 3. 2. 3. Národního plánu obnovy.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 -2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy