Login

Matematika

Práce od 30.3.


Úlohy na prostorovou představivost


Za práci v posledním týdnu vás musím opravdu pochválit. Mnozí z vás si k domácím úkolům na matika.in přidali i mnoho příkladů navíc, někteří mají napočítáno dokonce více, než 200 úloh! Vynikající. Ale není důležité trhat rekordy, je důležité počítat a přemýšlet pravidelně tak, abyste měli dobrý pocit, že jste se něco nového naučili a měli jste ze své práce radost. Pokud děláte i jinou přípravu z matematiky, tak si nezapomeňte práci schovat a také mi o tom nezapomeňte poslat zprávu.

Na matika.in máte připravený čtvrtý úkol. Jsou to vlastně tři úkoly, které jsou zaměřené téměř výhradně na geometrii a prostorovou představivost. Bude se nám to hodit, protože už brzy začneme velmi důležitou kapitolu: TROJÚHELNÍKY.

Kdo bude mít na matika.in úkoly hotové, tak si může zopakovat a natrénovat probranou látku na úlohách z učebnice str. 154-157.

Mějte se dobře a pracujte na sobě!

učitel ITAktivity pro týden od 23.3.

Na stránkách matika.in máte připravený nový úkol. Všem, kteří jsou na matika.in řádně přihlášeni, budu tento týden posílat krátké souhrnné hodnocení jejich aktivity a odpovídat na jejich případné dotazy. Na stránky se prosím přihlašujte celým jménem. Kód třídy, který potřebujete po registraci je IT3p6B. Máte-li problém s registrací, tak se obraťte emailem na mě, nebo oslovte své spolužáky. Pouze tři žáci se zatím ani jednou nepřihlásili.


Práce od 12.3.2020

  1. pracovní listy s úlohami na počítání nejmenšího společného násobku a největšího společného dělitele (byly rozdány v úterý, a ve čtvrtek budou i na této stránkce)
  2. učebnice - stránky s vysvětlením výpočtu nsn a NSD
  3. registrujte se s rodiči na stránkách matika.in a přihlaste se do naší třídy kódem: IT3p6B
    • děkuji za první registrace, ale abych vás mohl hodnotit, tak se musíte registrovat pod svým jménem!
  4. vypracujte na stránkách matika.in jednu sadu slovních úloh

Zajímavosti

OPVVV - Šablony

obrázek

Školní skleník

obrázek
Nedílnou součástí naší školy je skleník. Ten je rozdělen na pracovnu, ve které probíhá výuka a konkrétní práce žáků s rostlinným materiálem a část studijní, kde se děti učí poznávat běžné i exotické rostliny.


ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz
home
HOME - ZŠ Nad Přehradou, Praha 10
ZŠ Nad Přehradou 469, 109 00 Praha 10 - Horní Měcholupy, tel: 226 806 000, 226 806 001, zsnpr@zsnpr.cz

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy